Radošā komanda

FOTOGRĀFI

KASPARS GOBA

KasparsGoba_002_smallFotogrāfs, dokumentālo filmu režisors un žurnālists. 1995. gadā kļuvis par žurnālā Rīgas Laiks autoru. Fotografējis un filmējis Krievijas ziemeļos, Sibīrijā, Kaukāzā, Tālajos Austrumos, kurdu apdzīvotajos rajonos Turcijā, čigānu taboros Latvijā un Lietuvā. Ar dokumentālo fotogrāfiju izstādēm Seda. Purva ļaudis un homo@lv piedalījies laikmetīgās mākslas izstādēs vairāk kā 20 Eiropas valstīs. 1998. gadā kā Latvijas labākais jaunais fotogrāfs saņēma Ziemeļvalstu Žurnālistikas institūta balvu – braucienu uz Īslandi – un sāka fotografēt Īslandes dabu un cilvēkus. 2006. gadā sadarbībā ar žurnālisti Ievu Puķi iznāca fotoalbums “Īslandieši. Starp ledājiem un lavu”, kas ieguva Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvu kā gada labākais mākslas albums.

Kopš 1996. gada strādājis kā režisors, scenārija autors, operators un producents, veidojot dokumentālas filmas par sociālajiem jautājumiem un vides aizsardzību. Kaspara dokumentālā filma Seda. Purva ļaudis (2004) bija kopprodukcija ar filmtank hamburg un to izrādīja ARTE Vācijā un Francijā, Latvijā filma saņēma nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu kā Labākais gadsimta dokuments. Kaspara pēdējā filma homo@lv (2010) bija pirmā latviešu dokumentālā filma, kas izrādīta Berlīnes Starptautiskajā filmu festivālā. 2012. gadā Kaspars atgriezās dokumentālajā fotogrāfijā, sākot darbu pie dokumentālo fotogrāfiju sērijas Rīgas salas, kas ir viens no Eiropas Kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 projektiem. Projekta laikā tapa fotoizstāde, bet 2014. gada nogalē iznāca fotoalbums Rīgas salas.

 

ANDREJS STROKINS

Strokins_portrets (1)Andrejs Strokins dzimis Latvijā. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas grafiskā dizaina kursu. 2006. gadā sācis strādāt AFI preses foto aģentūrā kā profesionāls fotogrāfs. Pēdējo gadu laikā piedalījies vairākās starptautiskās foto meistarklasēs kā piemēram “Visual Narratives: European Borderlines” un “Joop Swart” meistarklasē 2014. gadā.

Andreja interese par ilgtermiņa dokumentālā foto projektiem auga pēc dalības ISSP (Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola) darbnīcā 2009. gadā. Kopš 2011. gada viņš strādā kā brīvmākslinieks un turpina darboties dokumentālā foto jomā portretējot vienkāršus cilvēkus viņu ikdienas dzīvē. Andreja darbi tikuši atzīti vairākās starptautiskās izstādēs, to skaitā Top 50 LensCulture Emerging Talents 2014, La Quatrième Image, un Kauņas Photo Star 2013.

 

INGA ERDMANE

Erdmane_portrets_byStrokinsFotogrāfe un vizuālā māksliniece (Riga, Latvija). Nesen no Amsterdamas pārcēlusies atpakaļ uz dzīvi Rīgā. 2005. gadā absolvējusi Rīgas Pedagoģijas un Vadības Augstskolu, psihologa kursu. 2012. gadā ieguvusi otru bakalaura grādu Hāgas Karaliskajā Mākslas Akadēmijā (KABK, Nīderlande) absolvējot fotogrāfijas departamentu. 2013. gada janvārī Latvijas Laikmetīgās Mākslas Centra galerijā sarīkojusi pirmo personālizstādi. Kopš 2007. gada aktīvi piedalās dažādās grupu iztādēs Slovākijā, Nīderlandē, Belģijā, Vācijā, Francijā, Islandē, Latvijā u.c. Ir arī vairāku pašbublicēto grāmatu autore. 2012. gadā piedalās «INexactly THIS», Kunstvlaai: Festival of Independents Amsterdamā, Nīderlandē. Viņas darbi ir izrādīti The Rencontres d’Arles 2012, fotofestivālā Arlā, Francijā. No 2013. gada viņu dažādos grāmatu festivālos pārstāv DIRK K. BAKKER BOEKEN Amsterdam – Unseen Amsterdam, Photobookfestival Kassel & ParisPhoto 2014. 2014. gadā piedalījusies Rauma Bienale Balticum Somijā un laikmetīgās mākslas festivālā Survival Kit 6, Rīgā, Latvijā.

 

SONDRE SANDVIK

_DSC7775Sondre 2013.gadā beidzis Norvēģijas Radošo skolu Trondheimā.  Kā studiju noslēguma darbu, radījis izstādi  ar Jordānas cilvēku protretiem. Šobrīd studē mediju zinātni Norvēģijas zinātņu un tehnoloģiju universitātē, kur specializējas filmu mākslā. Fotogrāfijas jomā Sondri īpaši interesē portrets, cilvēks savā sociālajā vidē.

 

 

 

 

 

 

TERJE ABUSDAL

photo melissa golden2005. gadā ieguvis maģistra grādu  vides ekonomikas jomā. Pagājušajā gadā beidzis  fotožurnālistikas kursu Dānijas mediju un žurnālistikas skolā.  Terji interesē poētiski dokumentālais foto. Nupat beidzis darbu ilgtermiņa projektā Oslo, fiksējot kādu iedzīvotāju komūnu, kas ik gadu dodas uz salu, lai  pavadītu tur vasaru. Foto publikācijas iznāks grāmatā “Norwegian Journal of Photography #2” 2015. gada maijā.

 

 

 

 

 

ISELIN KRISTIANSEN

_MG_6276Brīvmāksliniece, kuru fotogrāfijā īpaši saista cilvēks savā dabiskajā vidē. Ieguvusi bakalaura grādu mediju un mākslas vēstures jomā. Bijusi autore vairākām mākslas izstādēm, kas eksponētas Bergenā un tās apkārtnē.

 

 

 

 

 

ANTROPOLOGI

ANETE VANAGA

AneteIeguvusi bakalaura grādu kā mūzikas tehnoloģiju speciāliste Rietumu Londonas universitātē un beigusi maģistra līmeņas studijas Latvijas Universitātē, Sociālās un kultūras antropoloģijas programmā. Papildus tam profesionāli darbojas filmu industrijā kā skaņas inženiere, īpaši fokusējoties uz dokumentālajām filmām.
Galvenās pētnieciskās intereses ietver vizuālo antropoloģiju, ikdienas prakses un urbāno kultūru. Veikusi pētījumus, kas saistīti ar pilsētās dzīvojošiem jauniešiem un velokurjeru kopienu Rīgā.

 

ELĪNA ĶEMPELE

Elina.2Apguvusi kultūras studijas Latvijas Kultūras akadēmijā un nesen ieguvusi maģistra grādu kultūras un sociālajā antropoloģijā Latvijas Universitātē. Antropoloģiskā skatījumā interesants šķiet gandrīz viss, taču šī brīža pētnieciskās intereses saistāmas ar politikas un valsts antropoloģiju
(politiskās sistēmas, valsts-indivīda attiecības), kā arī mākslu. Īpaši saistoša ir starpdisciplināra sadarbība. Ikdienā Elīna ir NFI treneris, darbojas mākslas
izglītības un kultūras un radošo industriju jomā.

 

 

 

 

LIĀNA BEŅĶE

LianaBenkeApguvusi mediju un kultūras studijas Saseksas universitātē Lielbritānijā un Malmes universitātē Zviedrijā, un 2011. gadā ieguvusi maģistra grādu kultūras un socialajā antropoloģijā Latvijas universitātē. Pētnieciskās intereses: vizuālā antropoloģija, migrācija un transnacionālisms. Kopš 2012. gada pasniedz vizuālajai antropoloģijai un etnogrāfiskajam kino veltītus kursus Latvijas universitātē, kā arī vizuālās antropoloģijas kursu fotogrāfiem ISSP Skolā. Paralēli darbojas biedrībā ISSP, organizējot mākslas notikumus un izglītības aktivitātes laikmetīgās fotogrāfijas jomā, cita starpā vadījusi starptautisko iedzīvotāju līdzdalības projektu “Rīgas paš/portreti”.

 

 

HANNA SKARTVEIT

Hanna_portrait

Sociālās antropoloģijas pētniece. Daudz laika aizvadījusi pētot moderno misticismu (Kabalu) Buenosairesā. Pētnieciskās intereses: cilvēka transformācijas un identitātes jautājumi. Daudz līdzdarbojusies Bergenas kultūras un mākslas projektos.

 

 

 

 

 

 

NINA B. DAHL

Portrait_Nina_B

Ieguvusi sociālās antropoloģijas maģistra grādu Bergenas universitātē. Pētnieciskās intereses: dažādu kultūru skaistuma ideāli, imigrācija, transnacionālisms. Paralēli antropoloģijai darbojas kā māksliniece, ilustratore, veidojusi mākslas izstādes.

 

 

 

 

 

 

ERIK SANDVIK

 

Erik Sandvik

Ieguvis maģistra grādu antropoloģijā Bergenas universitātē. Studējis ASV universitātē Vašingtonā. Pētnieciskās intereses: cilvēku ikdienas dzīve, reliģisko minoritāšu dzīve citu konfesiju sabiedrībā.